Video: Ramazanska posjeta Medžlisu Islamske zajednice Bileća

Muftija mostarski mr. Salem-ef. Dedović boravio je u petak, 23. aprila 2021. godine, u ramazanskoj posjeti Medžlisu Islamske zajednice Bileća, te je iskazao svoju radost zbog posjete ovom medžlisu.

„Susreli smo se danas sa glavnim imamom za Gacko i Bileću hadži Sadet-ef. Bilalićem i predsjednikom Medžlisa Bileća gospodinom Fadilom Kusturicom, koji su nas upoznali sa stanjem na ovom području kad je u pitanju epidemiološka zdravstvena situacija među našim povratnicima.

Vrlo sam sretan i zadovoljan dragom Bogu što sam danas ovdje, što sam u prilici da sagledam ukupno stanje. Mogu kazati da, uprkos ovim teškoćama, naša zajednica živi ramazan, živimo taj kontinuitet, održavamo taj kontinuitet. Održavali smo ga i prethodnih godina bez korone, bez pandemije. Drago mi je da se nosimo uspješno sa tim izazovima.

Želim svako dobro našem narodu, općenito svim ljudima, našim komšijama. Želim dobro zdravlje i solidarnost, međusobnu pažnju i brigu, koju treba iskazivati u ovim trenucima da bismo mogli biti jedni drugima podrška u ovim vremenima kušnje“, rekao je muftija.

Muftija je ovom prilikom posjetio i nanu Fatu Jaganjac koja živi sama i brine o Carevoj džamiji u centru Bileće.

„Nana Fata je naš domaćin, naša stalna adresa svaki put kad dođemo u Bileću. Danas je ona u našem rasporedu. Želimo vidjeti njeno zdravlje i kako podnosi ramazanske dane“, rekao je muftija.

Glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Bileća hadži Sadet-ef. Bilalić iskazao je zahvalnost za muftijinu kontinuiranu podršku.

„Danas smo imali radnu posjetu uvaženog muftije Salem-ef. Dedovića, gdje smo ga upoznali sa stanjem na terenu, sa potrebama naših povratnika. Danas smo posebno zahvalni muftiji. Iako je upoznat o svim dešavanjima u povratničkim sredinama, on je danas i svojim dolaskom htio da na neki način da podršku u ovim teškim vremenima“, rekao je glavni imam Bilalić.

Glavni imam Sadet-ef. Bilalić je istakao i podršku Ureda za društvenu brigu, pohvalio hizmet koji nana Fata čini u Bileći i naglasio da je briga o povratnicima društvena odgovornost.

„Svakako je tu neophodna podrška Ureda za društvenu brigu koja traje godinama kroz pomoć našim povratnicima. Nana Fata je jedan stub ovdje svih naših potreba i aktivnosti i dolazaka. Mnogo je naših nana Fata, od Nevesinja do Trebinja, usamljenih povratnika čije je zdravlje zaista naša društvena odgovornost, da zaštitimo, prije svega njih, a zatim i nas sve,“ zaključio je ef. Bilalić.

 

Video: Ramazanska posjeta Medžlisu Islamske zajednice Bileća

Video: Ramazanska posjeta Medžlisu Islamske zajednice Bileća

Muftija mostarski mr. Salem-ef. Dedović boravio je u petak, 23. aprila 2021. godine, u ramazanskoj posjeti Medžlisu Islamske zajednice Bileća, te je iskazao svoju radost zbog posjete ovom medžlisu.

„Susreli smo se danas sa glavnim imamom za Gacko i Bileću hadži Sadet-ef. Bilalićem i predsjednikom Medžlisa Bileća gospodinom Fadilom Kusturicom, koji su nas upoznali sa stanjem na ovom području kad je u pitanju epidemiološka zdravstvena situacija među našim povratnicima.

Vrlo sam sretan i zadovoljan dragom Bogu što sam danas ovdje, što sam u prilici da sagledam ukupno stanje. Mogu kazati da, uprkos ovim teškoćama, naša zajednica živi ramazan, živimo taj kontinuitet, održavamo taj kontinuitet. Održavali smo ga i prethodnih godina bez korone, bez pandemije. Drago mi je da se nosimo uspješno sa tim izazovima.

Želim svako dobro našem narodu, općenito svim ljudima, našim komšijama. Želim dobro zdravlje i solidarnost, međusobnu pažnju i brigu, koju treba iskazivati u ovim trenucima da bismo mogli biti jedni drugima podrška u ovim vremenima kušnje“, rekao je muftija.

Muftija je ovom prilikom posjetio i nanu Fatu Jaganjac koja živi sama i brine o Carevoj džamiji u centru Bileće.

„Nana Fata je naš domaćin, naša stalna adresa svaki put kad dođemo u Bileću. Danas je ona u našem rasporedu. Želimo vidjeti njeno zdravlje i kako podnosi ramazanske dane“, rekao je muftija.

Glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Bileća hadži Sadet-ef. Bilalić iskazao je zahvalnost za muftijinu kontinuiranu podršku.

„Danas smo imali radnu posjetu uvaženog muftije Salem-ef. Dedovića, gdje smo ga upoznali sa stanjem na terenu, sa potrebama naših povratnika. Danas smo posebno zahvalni muftiji. Iako je upoznat o svim dešavanjima u povratničkim sredinama, on je danas i svojim dolaskom htio da na neki način da podršku u ovim teškim vremenima“, rekao je glavni imam Bilalić.

Glavni imam Sadet-ef. Bilalić je istakao i podršku Ureda za društvenu brigu, pohvalio hizmet koji nana Fata čini u Bileći i naglasio da je briga o povratnicima društvena odgovornost.

„Svakako je tu neophodna podrška Ureda za društvenu brigu koja traje godinama kroz pomoć našim povratnicima. Nana Fata je jedan stub ovdje svih naših potreba i aktivnosti i dolazaka. Mnogo je naših nana Fata, od Nevesinja do Trebinja, usamljenih povratnika čije je zdravlje zaista naša društvena odgovornost, da zaštitimo, prije svega njih, a zatim i nas sve,“ zaključio je ef. Bilalić.