Krajem mjeseca jula nekoliko aktivista, džematlija iz grada Nevesinja ivršilo je uređenje enterijera i nekih dijelova eksterijera Čučkove džamije u Nevesinju. Radili su na farbanju unutrašnje i vanjske stolarije, farbanju građe koja drži nadstrešnicu, farbanju ulaznih vrata, čiščenju tepiha ... Ovaj primjer aktivizma je jedan od onih koju zavrjeđuju pažnju svih Bošnjaka Nevesinja i izraze tople zahvalnosti. Ako mi Nevesinjci ne budemo održavali i posjećivali naše džamije niko to durgi u naše ime neće uraditi.
Od Ebu Zerra, r.a. se prenosi da je Poslanik, sallallahu 'alejhi we sellem, rekao: „Boj se Allaha gdje god bio, loše djelo poprati dobrim ono će ga obrisati i lijepo se prema ljudima ophodi“. (Tirmizi) Bejheki