Mostarski muftija Salem ef. Dedović danas je primio direktoricu, odgajateljice Dječijeg vrtića „Zemzem“ koji kao samostalna ustanova Medžlisa IZ Mostar djeluje već dvije godine. „ Željeli smo posjetiti muftiju Dedovića da mu poželimo hairli novo radno mjesto i da mu poželimo mnogo sreće i uspjeha na novoj dužnosti. On je bio naš stalni pratilac i podrška u našem radu“, istakla je direktorica vrtića Minja Sefić. Dječiji vrtić „Zemzem“, pored Mostara djeluje i u Vrapčićima, Opinama, Livču, Gubavici i Blagaju. Dosadašnje iskustvo rukovodstva vrtića, ne samo sa Islamskom zajednicom već i sa roditeljima, naglasila je direktorica Sefić, je za svaku pohvalu. Na kraju je izrazila nadu i očekivanja da će ih muftija Dedović, kao i do sada podržavati, u njihovim aktivnostima.
Od Ebu Zerra, r.a. se prenosi da je Poslanik, sallallahu 'alejhi we sellem, rekao: „Boj se Allaha gdje god bio, loše djelo poprati dobrim ono će ga obrisati i lijepo se prema ljudima ophodi“. (Tirmizi) Bejheki