U ovoj mubareć noći, htjeli smo sa našom braćom na Tjentištu da podijelimo povratničku muku. Zaključili smo da se trebamo više družiti, dijeliti iskustva i planirati budućnost. Korist će biti obostrana“, po povratku sa svečanosti na facebook profilu Medžlisa IZ Gacko napisao je Sadet ef. Bilalić. On je ovaj osvrt završio riječima: Sudbina nam je odredila žrtvu na granici naše domovine.
Što bi rekao Safvet-beg Bašagić u pjesmi “Pozdrav Bošnjaku” :
„Kucnuo je časak odlučnosti,
da kliknemo i mi u radosti:
Zdravo sine, mile domovine,
Naš junače, ponosni Bošnjače!
Pozdravlja te sa krša viteže,
Živi, živi na hiljade ljeta!
Miloj majci na radost i diku,
Boreći se za otajstva sveta“.