“Ostali su finalni radovi: opremanje džamije i pratećih prostora prostirkom, namještajem, lusterima i drugom opremom. Trenutno rade na nekim instalacijama, u abdesthani i na haremu uz džamiju gdje se obnavljaju nišani koji su inače izuzetne ljepote i spomenička vrijednost pod zaštitom države. Zvanično je, međutim, nećemo otvarati do početka narednog ljeta. Čekaćemo da mognu doći i investitori iz prijateljskog Kuvajta čije je Ministarstvo vakufa u najvećem dijelu i finansiralo izgradnju cijelog kompleksa, pa će je oni i otvoriti. I sve ostale su donacije vrijedne spomena, ali po iznosu su simbolične u odnosu na kuvajstska sredstva”, izjavio je Hadžić, koji nam je skupa sa Maksićem potvrdio da su nedavno kupili i jednu privatnu kuću kod stare općine i to sredstvima koja su dale majka i sestra Hadžićevog studentskog kolege iz Kuvajta Halida Al Otaibija.
“Kuća će se uvakufiti i služiće za smještaj imama Beglučke džamije, a ima i viška prostora za izdavanje. Porodica Al Otaibi je kupila i uvakufila i dva stana za naše studente u Sarajevu, sudjelovala u finansiranju obnove nekoliko naših vjerskih objekata, te u nekoliko godina sponzorirala odlazak na hadž nekoliko Livnjaka i Duvnjaka”, dodao je Maksić.
27.9.2013. Ale Kamber/ Avaz