Medžlis IZ-e Konjic u suradnji sa nekoliko udruženja i fondacija organizira prikupljanje pomoći za stanovništvo u ugroženim područjima BiH. Sabirno mjesto za dostavu pomoći su prostorije Medžlisa IZ-e Konjic u novoj zgradi preko puta čaršijske džamije u Konjicu (prizemlje).
U toku protekla tri dana blagovremeno je sva prikupljena pomoć (oko 10 tona hrane i odjeće) prebačena na najugroženija područja Žepča i Željeznog Polja.
Posebno nas raduje da smo nakon razgovora sa stanovnicima Željeznog Polja i njihove iskazane potrebe za agregatima uz pomoć određenog broja džematlija uspjeli kupiti 6 agregata i iste tokom jučerašnjeg dana predati na korištenje.
Veliki kamion sa 4 tone pomoći jutros je upućen prema Konjević Polju i susjednim mjestima a sakupljanje pomoći se nastavlja i ista će biti dostavljena na ona područja koja nam budu naznačena kao trenutno najugroženija.
Svi imami na području Medžlisa IZ-e Konjic kao i službe Medžlisa angažovane su na sakupljanju i distribuiranju pomoći u najugroženija područja
Sabirni centar će nastaviti raditi i u narednim danima.
MIZ KONJIC




